تبلیغات
ما ندرتا در باره آنچه که داریم فکر می کنیم در حالیکه پیوست در اندیشه چیزهایی هستیم که نداریم . برای تربیت اراده بهترین زمان ایام جوانی است.... همیشه راه برای همه هموار نیست، زندگی برخورد با موانع، غلبه بر آنها و حرکت است معاون آمورشی هنرستان - نظم درمدرسه
معاون آمورشی هنرستان
سه شنبه 17 بهمن 1391 :: نویسنده : ناهید محمدی

 

 

 

 

 

نظم در لغت به معنای آراستن، برپا داشتن، ترتیب دادن کار و... و در اصطلاح نظامی به معنای پیروی کامل از دستورهای نظامی است.‌

انضباط نیز به معنای نظم و انتظام، تربیت و درستی، عدم هرج و مرج، سامان‌پذیری و آراستگی است.
می‌دانیم آنچه که امروز حرف اول را در مدرسه می‌زند انضباط است، انضباط اخلاقی و رفتاری دانش‌آموزان می‌تواند روی آموزش اثرگذار باشد. بنابراین پرورش همراه آموزش مهم جلوه می‌کند.
دانش‌‌آموزان با انضباط می‌توانند مسئولیت‌های مهم مدرسه را به عهده بگیرند و در آینده نیز جامعه به خوبی پذیرای این افراد است.
حال مسئله این است که اگر دانش‌آموز بی‌انضباط باشد چه کارهایی باید انجام دهیم؟
مسلماً چنین افرادی دارای مشکلاتی هستند که این مشکلات می‌تواند از مدرسه و یا عمدتاً از بیرون مدرسه باشد، به هر حال کمک به چنین دانش‌آموزانی وظیفه معلمان است تا بتوانند دانش‌آموزانی سالم و بانشاط تحویل جامعه دهند.
هدف از بررسی نظم و انضباط‌
هدف از این موضوع، چگونگی ایجاد مدرسه‌ای شاد با دانش‌آموزان باانضباط و منظم که انسانهای پرورش یافته در این مدرسه، در آینده انسانهایی به تعالی رسیده، تغییر رفتار داده و متفکر و متعهد خواهند بود که فقط هدف آنها کسب نمره بالاتر نیست، بلکه هدف، آموزش و پرورش است.
نظم و انضباط حاکم بر مدرسه باعث می‌شود دانش‌آموزان با برنامه‌ریزی به کارهای خود برسند. و این نظم و انضباط نه تنها داخل مدرسه، بلکه کارهای خارج از مدرسه را نیز تحت الشعاع قرار می‌دهد و باعث می‌شود دانش‌آموزانی با ایمان، مشتاق به درس و مدرسه و در آینده توانمند روی کار بیایند.
اگر هر شخصی در هر مرحله زندگی که هست نظم و انضباط داشته باشد موفقیت در انتظار اوست.
می‌دانیم که اگر به ‌آموزش و پرورش به دید واقعی نگاه کنیم و به آن اهمیت بدهیم باعث پیشرفت جامعه می‌شود و شاید در کشورهای توسعه یافته، آموزش و پرورش آنها دلیل پیشرفت آنها بوده است. برنامه‌ریزی مناسب و جذاب بودن مدارس، بودن نظم و انضباط در مدارس، جهت دار بودن آموزش و پرورش، باعث به ثمر رسیدن اهداف از پیش تعیین شده جامعه می‌شود.
هدف از نظم و انضباط در آموزش و پرورش، تربیت افرادی است که خود اتکاء و مستقل باشند، دلیل هر فرمان و دستوری را بدانند و چنین دیدی از انضباط، ظرفیت ذهنی افراد را افزایش می‌دهد و او را قادر می‌سازد تا مفاهیم جهان اجتماعی و طبیعی را درک کند.
بیان مسئله‌
در این گزارش این سوال مطرح می‌شود: آیا انضباط حاکم بر مدرسه می‌تواند بر تحصیل موفق دانش‌آموزان اثر داشته باشد؟
و آیا معلمان مجرب ما می‌توانند با ارائه مطالب جذاب و هیجان‌انگیز خود، دانش‌آموزان جامعه فعلی را که پر از آلودگی‌های صوتی، تصویری و... است از نظر انضباطی کنترل کنند و در کلاس درس مشکلی نداشته باشند؟
و هزاران سوال دیگر که با یافتن جوابهای آن می‌توانیم در امر آموزش و پرورش موفق باشیم.
متأسفانه اگر نتوانیم مشکل دانش‌آموزان را در مدرسه برطرف کنیم این معضل بی‌‌انضباطی هم برای معلمان دردسرساز خواهد بود هم برای جامعه. زیرا بودن حتی یک دانش‌‌آموز بی‌انضباط در مدرسه نظم مدرسه و کلاس را بر هم می‌زند. انسان به عنوان یک موجود اجتماعی برای زندگی و ارتباط با دیگران ناچار است اطاعت از هنجارهای اجتماعی بین انسان‌ها را رعایت نماید. به عبارت دیگر رفتارش باید مورد قبول اجتماع باشد، یکی از راه‌های اجتماعی شدن و مورد قبول واقع شدن، رعایت مقرراتی است که در اجتماع حکمفرماست. آموزش و پرورش و مدارس بعنوان یک سیستم اجتماعی و متشکل از افراد انسانی به منظور نیل به این هدف، باید فعالیت‌هایی را پیش‌بینی کند که این مهارت اجتماعی را در دانش‌آموزان تقویت کرده و درونی سازد. امروزه نزد بسیاری از محققان برای افزایش و ایجاد نظم و انضباط روش‌های تربیتی غیرمستقیم و غیرکلاسیک موردتأکید و تشویق قرار گرفته و اعتقاد بر این است که برای آموزش نظم تنها نباید به آموزش کلاسی، مقررات مدرسه و خانواده اکتفا نمود، بلکه استفاده از مشارکت جوانان و نوجوانان را در فعالیت‌های گروهی و انتخابی باید مدنظر قرار داد، تا از این طریق علائق، قدرت سازندگی، ابتکار و خلاقیت دانش‌آموزان را افزایش داد و درکی کامل و سنجیده از اجرای مشارکتی فعالیت‌ها بدست آورد و راهکارهای ارتقاء نظم و انضباط در سطح جامعه را بدست آورد.‌
رابطه نظم و انضباط با مدرسه سالم‌
آنچه که برای ما اهمیت دارد رابطه نظم و انضباط با مدرسه سالم است آیا می‌توان بین این دو ارتباط تنگاتنگی برقرار کرد. آنچه که علم ثابت کرده و مشاوران مرتب روی آن در مدارس تأکید دارند، برنامه‌ریزی است. حال آیا این برنامه‌ریزی به دانش‌آموزان با انضباط برمی‌گردد یا نه؟
برای اینکه مدرسه‌ای بانشاط داشته‌باشیم موارد زیر را در مورد انضباط رعایت کنیم:
* مدیر و معاون و معلمان مدرسه در همه کارهای مدرسه الگوی دانش‌آموزان باشند تا دانش‌آموزان الگوگیری کنند و دنیای فردا از دریچه روشنایی به سوی دانش‌آموزان باز شود.
* اگر در مدرسه مسئولیت‌هایی به دانش‌آموزان سپرده شود و خود دانش‌آموزان مدرسه را با نظارت کادر مدرسه کنترل کنند. برای مثال شورای دانش‌آموزی مدرسه، معمولا بهترین دانش‌آموزان مدرسه را از نظر انضباطی تشکیل می‌دهند که توسط آراء دانش‌آموزان انتخاب می‌شوند و این دانش‌آموزان خیلی از کارهای اجرایی مدرسه را در کنار مدیر و معاون مدرسه انجام می‌دهند. باید سعی کنیم تمام دانش‌آموزان مدرسه را در کارها درگیر کنیم.
* بررسی مشکلات دانش‌آموزان و همراهی ایشان در لحظات سخت زندگی.
* هم صحبت شدن با دانش‌آموزان و خود را در کنار ایشان گذاشتن.
* آشنایی با والدین دانش‌آموزان که در انضباط تأثیر بسزایی دارد.
در چنین مدرسه‌ای دانش‌آموزان از نظر پرورشی و تربیتی رشد خوبی خواهند کرد. چون نظم و انضباط همه کارهای مدرسه را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و دانش‌آموزان وظیفه خود می‌دانند به موقع در صبحگاه، کلاس، نماز جماعت و... حاضر شوند یعنی از نظر دینی نیز دانش‌آموزان به تعالی می‌رسند این مدرسه، مدرسه‌ای بانشاط خواهد بود در این مدرسه اولویت اول با تربیت است سپس آموزش.
در مدرسه سالم و شاد که بر پایه‌ انضباط است دانش‌آموزان خلاق و نوآور رشد می‌کنند و تفکر این دانش‌آموزان به طور کیفی است. به طوری که همیشه خدا را ناظر بر اعمال خود می‌دانند. دانش‌آموزان باانضباط، وقتی پا به اجتماع می‌گذارند، سریعا خود را با اجتماع هماهنگ می‌کنند و به دنبال اهداف از پیش تعیین شده خود می‌روند. در این مدرسه که نظم و انضباط حاکم است جریان‌ یاددهی - یادگیری هر روز بهبود می‌یابد و تعلیم و تربیت هیجانی و شوق‌انگیز می‌شود و مدرسه به سوی مدرسه‌ سالم سوق داده می‌شود.
نظم و انضباط در خلقت‌
نظم و انضباط نه تنها در مدرسه، باعث مدرسه‌ای شاد و توانا می‌شود بلکه این نظم در آفرینش هم بسیار مهم است. مثلاً نظمی که خداوند در کرات آسمانی، گردش روز و شب و... قرار داده که حکایت از بزرگی و عظمت خداوند باری تعالی است. خداوند در هر چیز تجلی یافته است و همه چیز از روی حساب و کتاب آفریده شده است. و همه چیز معلول تدبیر خداوند حکیم، مدیر و توانا است. وقتی خداوند در دستگاه پهناور خلقت خود نظم قرار دارد بنابراین انسانها هم باید در زندگی فردی و اجتماعی خویش نظم و تربیت و تدبیر را رعایت کنند. به گفته روانشناسان:
احتیاج به نظم و ترتیب، جزء احتیاجات اساسی و روانی محسوب می‌گردد، رنگ و شکل خاصی به زندگی می‌دهد، افراد میل دارند زندگی فردی و جمعی خود را تحت نظم و قاعده مشخصی درآورند.‌
همه هزینه‌های هنگفتی که صرف قانون‌گذاری می‌شود، همه صرفاً به خاطر برقراری نظم در جامعه است. اسلام نیز به عنوان دین جامع و کامل به نظم و برنامه‌ریزی در زندگی اهمیت فراوان می‌دهد چرا که همه احکام اسلامی بر پایه نظم است.
در دنیای کنونی، با پیشرفته شدن و روی آوردن به کامپیوتر این نظم دقیقتر شده است. به طوریکه می‌توانیم بگوییم منظم زندگی کردن، جزء ضروریات زندگی است و مورد پسند عقل و دین است.
ا
میرالمومنان علی (ع) می‌فرماید:
نظم و انضباط در روایات اسلامی نیز مورد تأکید قرار گرفته است به طوریکه حضرت علی (ع) در خطبه‌های نهج‌البلاغه فرزندان خود را به تقوای الهی و نظم در کارهایشان سفارش می‌کند همچنین به مالک‌اشتر در مورد رعایت نظم سفارشاتی را بیان می‌دارد.
رابطه نظم و انضباط با مسئولیت‌پذیری ‌
اگر دانش‌آموزان در مدرسه نظم و انضباط را رعایت کنند نتیجه آن مسئولیت‌پذیری آنها خواهد بود. این دانش‌آموزان با رعایت حقوق تمامی افراد و برخوردهای منطقی با مخالفین و احترام متقابل، از عصاره بدست آمده از رعایت رفتار و عمل به آن در سطح مدرسه و بعد از آن پیاده کردن کاربردی‌تر در سطح اجتماع رفتار می‌کنند که می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات و کشمکشهای موجود در داخل اجتماعات انسانی باشد. ‌
اگر به دانش‌آموزان بی‌انضباط و یا کم‌ فعال مدرسه مسئولیتی را بدهیم و اجازه دهیم آن را تجربه کنند قطعاً این دانش‌آموزان از نظر انضباطی بهبودی پیدا خواهند کرد فقط این کار مستلزم فرآیند آزمایش و خطاست.
این مسئولیت‌ها باید از کوچک شروع شود و پس از آنکه دانش‌آموز از خود قابلیت ایفای مسئولیت را نشان داد مسئولیت‌های مهم داده شود. دانش‌آموز، با احساس مسئولیت کردن، به بحث و تصمیم‌گیری و مشارکت در مدرسه می‌پردازد که باعث ایجاد مدرسه‌ای نتیجه‌بخش می‌شود و محیط بهتری را برای آموزش فراهم می‌کند.رابطه نظم و انضباط با مسئولیت‌پذیری، رابطه‌ای متقابل است.
آیا برقراری نظم و انضباط در مدرسه یک معضل است؟
بعضی‌ها بر این باوراند که برقراری نظم و انضباط در مدارس امروزی با توجه به اجتماعی که در آن قرار داریم خیلی مشکل است. مدرسه‌ای که نتوان در آن نظم را برقرار کرد، طبق مباحث قبلی این مدرسه موفق نخواهد بود. نه دانش‌آموز درس خواهد خواند و نه نظم کلاس را رعایت خواهد کرد.
خیلی از معلمان مدارس ما از مشکل بی‌انضباطی زجر می‌کشند زیرا عاقبت بی‌انضباطی را درس نخواندن می‌دانند. انضباط و تعلیم و تربیت ارتباط خیلی نزدیکی دارند و بعضی دیگر از معلمان با مدیریت خوب کلاس، انضباط را یک معضل نمی‌دانند.
بعضی معلمان و معاونان بر این اعتقادند که برای برقراری نظم حتماً شیوه تشویق و تنبیه باید وجود داشته باشد و بعضی دیگر معتقدند برای دانش‌آموز باید محیطی فراهم آورد که در آن برای قدم گذاشتن در جاده‌ پیشرفت مورد حمایت قرار گیرد و موانع سر راهش هموار گردد. به نظر آنان دانش‌آموز انگیزه‌ درونی دارد بنابراین کافی است که این انگیزه پرورش یابد نه اینکه کنترل شود تا بتواند به بار بنشیند بنابراین طبق این نظریه، معلم که جهت دهنده است حرف اول را در پرورش نمی‌زند ولی به این معنی هم نیست که دانش‌آموز را به حال خود رها کنیم.
‌چگونه با دانش‌آموزان بی‌انضباط برخورد کنیم‌
سعی کنیم با دانش‌آموزان بی‌انضباط، آرام، خونسرد و حرفه‌ای برخورد کنیم. این نکته‌ خیلی مهمی است زیرا اگر مأمور پلیسی وسیله‌ نقلیه‌ ما را به خاطر رعایت نکردن قوانین رانندگی جریمه کند حق اجرای قانون انتظامی دولتی را دارد یعنی صدور برگه‌ جریمه، ولی حق تحقیر و رجزخوانی و سرزنش شما را ندارد. در مورد دانش‌آموزان بی‌انضباط هم عیناً همین است ما در حیطه وظایف خود حق اجرای برنامه انضباطی را داریم ولی نباید با فریاد زدن و حرکت انگشت، یا نگاه‌های تهدیدآمیز و یا تعابیر نیش‌دار و.... مورد بی‌انضباطی را به دانش‌آموز بگوییم. اگر برخورد ما با خونسردی و همراه با ریشه‌یابی باشد احتمال بیشتری دارد تا دانش‌آموز متوجه رفتارش شود زیرا ما می‌خواهیم با دانش‌آموزان تا پایان سال تحصیلی در مدرسه، با هم باشیم. اگر ما از دست دانش‌آموز، از حال طبیعی خود خارج شویم دیگر نمی‌توانیم به دانش‌آموز تسلط داشته باشیم. ما هنگام برخورد با دانش‌آموز بی‌انضباط باید آرام و خونسرد باشیم چرا که دانش‌آموزان از رفتار ما الگوگیری می‌کنند.‌
کم‌توجهی به دانش‌آموزان، به صورت ناتوانی در ادامه دادن یک تکلیف خاص آشکار می‌شود. دانش‌آموزانی هم در مدرسه هستند که معمولاً بیش‌فعال هستند که هم خانواده از دست چنین دانش‌آموزانی ناراضی است و هم مدرسه.
این دانش‌آموزان در مدرسه، از دستورها اطاعت نمی‌کنند عملکردی تکانشی دارند و تحریک‌پذیر و خشن هستند. چون این دانش‌آموزان چنین مشکلاتی را دارند با هم سالان خود و خواهر و برادرشان مشکل دارند بعداً ممکن است در اجتماع دچار تنهایی و گوشه‌گیری شوند. این افراد از فعالیت‌هایی که نیازمند کاربرد نظم و انضباط مداوم و کوشش ذهنی و تقاضاهای سازمانی یا تمرکز حواس است، اجتناب کرده و یا بدشان می‌آید. این دانش‌آموزان در کلاس درس حواسشان به راحتی توسط محرک‌های ناآشکار منحرف می‌شود و در نتیجه هر محرک بی‌اهمیتی کار و فعالیت آنها را قطع کرده و باعث بی‌انضباطی در مدرسه می‌شوند.
برای ایجاد انضباط معلم باید خواسته‌های خود را با دانسته‌های دانش‌آموز هماهنگ کند و به اصلاح تجارب نادرست پرداخته و رفتارهای جدید ایجاد کند و تداوم در این رابطه اهمیت دارد. همچنین همکاران بدانند که دادن فرصت و مشاهده و تمرین رفتار مطلوب به دانش‌آموزان می‌تواند مؤثر باشد و رفتار صحیح را در عمل آموزش دهند.
دانش‌آموزان کادر مدرسه را، راهنمای اخلاقی خود می‌دانند و آنچه را که وی به عنوان نیک‌ و زشت می‌گوید می‌پذیرند. بنابراین رفتار معلم با عمل او باید یکسان باشد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 26 مرداد 1398 07:10 ق.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.
I'm having black coffee, he's creating a cappuccino.
They are handsome. Brown hair slicked back, glasses that are great for
his face, hazel eyes and the prettiest lips I've
seen. He's well made, with incredible arms as well as a chest that is unique about this sweater.

We're standing in front of each other referring to us, what we
want for the future, what we're seeking on another person.
He starts saying that he's got been rejected plenty of times.‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ', I believe that He smiles at me, biting his lip.


‘Oh, I really don't know. Everything happens for
a reason right. But inform me, can you reject me, could you
Ana?' He said.

‘No, how could I?' , I replied

"So, utilize mind if I kissed you right this moment?' he said as I buy more detailed him and kiss him.

‘Next time don't ask, function it.' I reply.

‘I prefer how we think.' , he said.

In the meantime, I start scrubbing my calcaneus as part of his leg, massaging it slowly. ‘What do that suits you in women? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I adore determined women. Someone to know the things they want. Someone who won't say yes because I said yes. Someone who's unafraid when you attempt a new challenge,' he says. ‘I'm never afraid when attemping interesting things, especially in relation to making something mroe challenging in the bed room ', I intimate ‘And I really like girls that are direct, who cut over the chase, like you may did. Being
honest, that's a huge turn on.
چهارشنبه 23 مرداد 1398 02:31 ق.ظ
Quick search and acquire the latest results
Find a massage escort girl, discrete apartment
or any perfect and indulgent recreation. In search of escort girls?
Discrete apartments? Come up with a quick search by
region of Israel.
جمعه 18 مرداد 1398 08:35 ب.ظ
Heya i'm for the primary time here. I found this board and I to find It truly
helpful & it helped me out much. I am hoping to give
one thing again and help others such as you aided me.
جمعه 18 مرداد 1398 05:44 ق.ظ
It's remarkable to pay a quick visit this site and reading the views of all mates
about this post, while I am also zealous of getting knowledge.
پنجشنبه 17 مرداد 1398 05:11 ق.ظ
Thanks to my father who stated to me regarding this website, this website is genuinely
amazing.
سه شنبه 15 مرداد 1398 05:23 ب.ظ
Thanks for finally writing about >معاون آمورشی هنرستان - نظم درمدرسه <Liked it!
چهارشنبه 2 مرداد 1398 11:20 ب.ظ
Great delivery. Solid arguments. Keep up the amazing effort.
چهارشنبه 2 مرداد 1398 06:47 ب.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters
on Everton Park in Singapore. I'm having black coffee, he's
possessing a cappuccino. He is handsome. Brown hair slicked back, glasses that
suited his face, hazel eyes and the most beautiful lips I've
seen. He or she is well-built, with incredible
arms and a chest that stands apart within this sweater.
We're standing ahead of each other preaching about our everyday life,
what we really wish for money for hard times, what we're interested
in on another person. He starts saying that they have been rejected plenty
of times.

‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject
you ', I say He smiles at me, biting his lip.

‘Oh, I can't know. Everything happens for reasons right.

But let me know, can you reject me, can you Ana?' He said.


‘No, how could I?' , I replied

"So, utilize mind if I kissed you right this moment?' he said as I recieve much better him and kiss him.

‘Next time don't ask, function it.' I reply.

‘I like how you will think.' , he said.

For the time being, I start scrubbing my high heel in his leg, massaging it slowly. ‘What can you enjoy ladies? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I adore determined women. Someone you will never know whatever they want. A person that won't say yes even though I said yes. Someone who's unafraid when attemping a new challenge,' he says. ‘I'm never afraid when you attempt new things, especially with regards to making something totally new in the bed room ', I intimate ‘And I enjoy females who are direct, who cut throughout the chase, like you recently did. To be
honest, it really is a huge turn on.
یکشنبه 23 تیر 1398 04:03 ب.ظ
I'm truly enjoying the design and layout of your website.

It's a very easy on the eyes which makes it much more pleasant for
me to come here and visit more often. Did you hire out a designer to create your theme?
Outstanding work!
یکشنبه 23 تیر 1398 03:51 ق.ظ
Hey there! Someone in my Facebook group shared
this website with us so I came to take a look. I'm definitely enjoying the information. I'm bookmarking
and will be tweeting this to my followers! Superb blog and terrific design and style.
شنبه 22 تیر 1398 11:00 ق.ظ
خدمات سامسونج نعتبر خبرة فى سامسونج
الاوائل فى مصر و احسن خدمات تبحث عنها عندما یصادفك عطل فى ثلاجات
سامسونج .حیث اننا نوفرالاصلاحبالكامل فى منزلك ولا یتم سحب
الغسالات نهائیا من مكان اقامتك هذا بالاضافة الى اننانمتلك طاقم عمل من فنیینمدربین على الصیانةالفورى لجمیع مشاكل افران سامسونج المكانس
و استبدال كل قطع الغیار التالفةبأخرى ممتازةهذا بجانب تمیزهم بالكفاءةالعالیة و
التى تتیح لهم الاصلاحفورا منزل العمیل و الخبرة التى تصل
الى الى سنواتطویلة لا تقل عن
24 عاممتواصلة فى تصلیح میكروویف سامسونج


اذا كنت فى احتیاج لعمل صیانة مكانس سامسونج فى
المنزل و كل ما علیك هو الاتصال بنا على ارقام صیانة میكروویف سامسونج فى مصر نحن فى انتظارك اینما كنت نحن نخدم
جمیع المحافظات لنسعى أن
نكون الاول فى مجال عملنا و الاسرع
فى التعامل معك و نقدم لك الصیانة المتمیزة فى مختلف مودیلات
شاشات سامسونج
چهارشنبه 19 تیر 1398 12:47 ق.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.
I'm having black coffee, he's having a cappuccino. They're handsome.
Brown hair slicked back, glasses that suited his face,
hazel eyes and the most amazing lips I've seen. He or she is quality, with incredible arms including a chest
that stands apart about this sweater. We're standing right in front of each other
discussing people, what we would like into the future, what we're interested in on another person. He starts saying
that he's been rejected many times.

‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ', I believe that He smiles at
me, biting his lip.

‘Oh, I don't know. Everything happens for an excuse right.
But figure out, utilize reject me, could you Ana?' He said.


‘No, how could I?' , I replied

"So, you wouldn't mind if I kissed you right now?' he said as I am closer to him and kiss him.

‘When don't ask, function it.' I reply.

‘I'm keen on how you would think.' , he said.

For the time being, I start scrubbing my rearfoot in her leg, massaging it slowly. ‘What exactly do you want in ladies? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I adore determined women. Someone discussion the things they want. Somebody who won't say yes although I said yes. Someone who's unafraid of attempting new things,' he says. ‘I'm never afraid when attemping new stuff, especially in terms of making a new challenge in bed ', I intimate ‘And I adore women who are direct, who cut from the chase, like you may did. To get
honest, that is a huge turn on.
شنبه 15 تیر 1398 04:13 ق.ظ
خدمة سامسونج نعتبر متخصصون سامسونج الاوائل فى
مصر و احسن مراكز تبحث عنها عندما
یصادفك اعطال فى شاشات سامسونج .حیث اننا نقدمالاصلاحبالكامل فى بیت العمیل ولا
یتم نقل الغسالات نهائیا من بیتك هذا بالاضافة الى اننانمتلك طاقم
عمل من فنیینمدربین على الصیانةالفورى لجمیع اعطال اجهزة سامسونج الشاشات و استبدال
جمیع قطع الغیار التالفةبأخرى ممتازةهذا بجانب تمیزهم بالمهارة العالیة و التى تمكنهم
الاصلاحفورا منزل العمیل
و الخبرة التى تمتد الى مدةطویلة لا تقل عن 25عام متواصلة فى
صیانة شاشات سامسونج

اذا كنت فى احتیاج لعمل صیانة شاشات سامسونج فى المنزل و
كل ما علیك هو الاتصال بنا على ارقام
صیانة میكروویف سامسونج فى مصر نحن
فى خدمتك اینما كنت نحن نخدم جمیع المحافظات لنسعى أن نكون الافضل فى مجال عملنا و الاسرع
فى التعامل معك و نوفر لك الصیانة المتمیزة
فى مختلف مودیلات میكروویف سامسونج
جمعه 14 تیر 1398 09:38 ق.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park
in Singapore. I'm having black coffee, he's possessing a cappuccino.
He or she is handsome. Brown hair slicked back, glasses that fit his face,
hazel eyes and the most wonderful lips I've seen. He is well developed, with incredible
arms and also a chest that is different for this sweater.
We're standing ahead of one another preaching about our everyday life, what we would like into the future, what we're trying to find on another person. He starts telling me
that he's been rejected many times.

‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never
reject you ', I say He smiles at me, biting his lip.

‘Oh, I would not know. Everything happens for good reason right.
But let me know, can you reject me, would you Ana?' He said.


‘No, how could I?' , I replied

"So, utilize mind if I kissed you right now?' he explained as I recieve nearer to him and kiss him.

‘The next occasion don't ask, do exactly it.' I reply.

‘I prefer the method that you think.' , he said.

Meanwhile, I start scrubbing my heel bone in her leg, massaging it slowly. ‘Precisely what do you enjoy in women? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘Everyone loves determined women. Someone to know what you want. Somebody who won't say yes just because I said yes. Someone who's not afraid when you try something mroe challenging,' he says. ‘I'm never afraid when you try a new challenge, especially on the subject of making something mroe challenging in the bedroom ', I intimate ‘And I really like girls who are direct, who cut over the chase, like you may did. To get
honest, this is a huge turn on.
پنجشنبه 13 تیر 1398 04:39 ب.ظ
Way cool! Some very valid points! I appreciate you penning this
write-up and the rest of the website is also very good.
سه شنبه 11 تیر 1398 11:36 ب.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.
I'm having black coffee, he's creating a cappuccino. He could be handsome.
Brown hair slicked back, glasses that suit his face, hazel eyes and the most amazing lips I've seen. He's quality, with incredible arms
plus a chest that stands out for this sweater. We're standing in front
of one another preaching about our way of life,
what we would like in the future, what we're in search of on another person. He starts saying that she has been rejected loads of times.‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ',
I believe that He smiles at me, biting his lip.

‘Oh, I don't know. Everything happens for good reason right.

But inform me, you wouldn't reject me, do you Ana?' He said.


‘No, how could I?' , I replied

"So, make use of mind if I kissed you today?' he said as I receive nearer to him and kiss him.

‘When don't ask, accomplish it.' I reply.

‘I love the way you think.' , he said.

While waiting, I start scrubbing my your back heel in their leg, massaging it slowly. ‘So what can you wish girls? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I like determined women. Someone discussion what they want. A person who won't say yes because I said yes. Someone who's not scared when you attempt interesting things,' he says. ‘I'm never afraid when attemping something mroe challenging, especially with regards to making interesting things in bed ', I intimate ‘And I really like ladies who are direct, who cut with the chase, like you may did. To generally be
honest, which is a huge turn on.
سه شنبه 11 تیر 1398 07:08 ب.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.

I'm having black coffee, he's developing a cappuccino. He is handsome.

Brown hair slicked back, glasses that fit his face,
hazel eyes and the most wonderful lips I've seen. He or she is nice, with incredible
arms including a chest that is unique for this sweater.
We're standing ahead of each other referring to our everyday life, what we would like
money, what we're trying to find on another person. He starts saying that he has been rejected a great
deal of times.

‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you
', I believe that He smiles at me, biting his lip.


‘Oh, I don't know. Everything happens for an excuse right.

But tell me, would you reject me, does one Ana?' He
said.

‘No, how could I?' , I replied

"So, utilize mind if I kissed you today?' he said as I buy far better him and kiss him.

‘The next occasion don't ask, accomplish it.' I reply.

‘I favor the way you think.' , he said.

For the time being, I start scrubbing my hindfoot in their leg, massaging it slowly. ‘Exactly what do you enjoy ladies? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I adore determined women. Someone who knows what they want. A person who won't say yes just because I said yes. Someone who's not scared of attempting new stuff,' he says. ‘I'm never afraid of attempting new stuff, especially when it comes to making new stuff in the bed room ', I intimate ‘And I adore women who are direct, who cut from the chase, like you merely did. Being
honest, it really is a huge turn on.
سه شنبه 11 تیر 1398 08:09 ق.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.
I'm having black coffee, he's using a cappuccino. They are handsome.

Brown hair slicked back, glasses that fit his face, hazel eyes
and the most amazing lips I've seen. He is well-built, with incredible arms including a chest that is unique
on this sweater. We're standing before of each other speaking about our way of life,
what we would like money for hard times, what we're looking for on another person. He starts saying that they
have been rejected loads of times.

‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ',
I believe that He smiles at me, biting his lip.

‘Oh, I wouldn't know. Everything happens for reasons right.
But analyze, can you reject me, does one Ana?'
He said.

‘No, how could I?' , I replied

"So, you would not mind if I kissed you right this moment?' he was quoted saying as I purchase more detailed him and kiss him.

‘When don't ask, function it.' I reply.

‘I favor how we think.' , he said.

In the meantime, I start scrubbing my hindfoot in the leg, massaging it slowly. ‘What do you like in ladies? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I enjoy determined women. Someone discussion what you want. Somebody who won't say yes just because I said yes. Someone who's not scared when trying something totally new,' he says. ‘I'm never afraid when trying interesting things, especially on the subject of making interesting things in bed ', I intimate ‘And I love girls who are direct, who cut through the chase, like you merely did. Being
honest, which is a huge turn on.'
شنبه 8 تیر 1398 08:42 ب.ظ
Sexy2call Quick search and get the most recent results
Choose a massage escort girl, discrete apartment or any perfect and indulgent recreation. Looking for escort girls?
Discrete apartments? Come up with a quick search by region, the best portal in Israel for discreet apartments and escort girls, a
number of youth ads that offers you service
and guidance you didn't know, try a search by city to get the dream girl for an additional indulgence,
business meeting? Ads will not include and or provide and or encourage and or imply the provision of sexual services.
The ads are be subject to many of the binding laws of the
State of Israel.
دوشنبه 3 تیر 1398 04:43 ب.ظ
"We've got to build to an alternative crescendo, cheri," he said.
"Therefore we could have an ending that'll be as none before."

His smile was decadent, his eyes were loaded with lust, and also the soft skin of his hard cock against my sex was having its intended effect.
I was feeling a stronger arousal now as I felt his cock slide
between my sensitive lips. I felt the top of his cock push agonizingly at the doorway of my pussy, and I
wanted him to thrust into me hard. Instead he pulled back and slid his hardness back nearly my clit.


I was aching to acquire him inside, and I could truthfully tell that his should push that wonderful hard cock inside me was
growing. His moans grew to fit mine, and I knew the opinion of
my wet pussy lips to the head of his cock was getting excessive for both of us.


"Allow the finale begin," he stated, and he slid the tip
of his cock inside me.

Both of us gasped as he held his cock there for a moment.
I contracted my pussy to tug him further inside, anf the husband threw his head back with the sensation. Inch by excruciating inch he pushed his cock inside me, every time I squeezed my pussy
around him. His cock felt wonderful the way it filled me, but I wanted all of it inside me.
I rolled aside and rested my leg against his shoulder, and he plunged his cock
all the way in.
شنبه 1 تیر 1398 12:36 ب.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park
in Singapore. I'm having black coffee, he's developing a cappuccino.
He's handsome. Brown hair slicked back, glasses
which fit his face, hazel eyes and the most beautiful lips I've seen. He is
quality, with incredible arms as well as a chest that is unique within this sweater.
We're standing right in front of one another talking about people, what we would like in the future, what we're in search of on another person. He starts saying that he's got
been rejected a great deal of times.

‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ', I have faith that He smiles at me,
biting his lip.

‘Oh, I really don't know. Everything happens for reasons right.
But identify, you wouldn't reject me, do you Ana?' He said.


‘No, how could I?' , I replied

"So, you would not mind if I kissed you at this time?' he explained as I get better him and kiss him.

‘Next time don't ask, do it.' I reply.

‘I prefer how we think.' , he said.

For now, I start scrubbing my hindfoot in her leg, massaging it slowly. ‘What do you like girls? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I really like determined women. Someone to know the things they want. Someone who won't say yes even if I said yes. Someone who's not afraid when you try something totally new,' he says. ‘I'm never afraid when you try interesting things, especially in regards to making interesting things in the bedroom ', I intimate ‘And I adore women that are direct, who cut from the chase, like you only did. To be
honest, that is a huge turn on.'
پنجشنبه 30 خرداد 1398 06:28 ب.ظ
"We will need to build to another crescendo, cheri," he said.
"And we all could have an ending that is to be as none before."

His smile was decadent, his eyes were stuffed with lust, as well as soft skin of his hard cock against my sex was having its intended
effect. I was feeling a stronger arousal now as I felt his cock slide
between my sensitive lips. I felt the pinnacle of his cock push agonizingly at the
entrance of my pussy, and I need to him to thrust into me hard.
Instead he pulled back and slid his hardness back up to my clit.


I'd been aching to acquire him inside, and I can tell that his really need
to push that wonderful hard cock inside me was growing.
His moans grew to check mine, and I knew the feeling of my
wet pussy lips within the head of his cock was getting
a lot of for of us.

"Allow finale begin," he said, and that he slid the end of his cock inside me.Both of us gasped while he held his cock there for the
moment. I contracted my pussy in order to him further inside, anf the
husband threw his head back in the sensation. Inch by excruciating inch he pushed his cock inside me, and each time
I squeezed my pussy around him. His cock felt wonderful as
it filled me, but I need to everthing inside me.
I rolled sideways and rested my leg against his shoulder, and the man plunged his cock
entirely in.
یکشنبه 26 خرداد 1398 04:17 ب.ظ
Hello there! Do you know if thjey make any plugins to help with Search Engine Optimization? I'm trying too get
my blog to rank ffor some targeted keywords but I'm not seeing very goood gains.
If you know off any please share. Cheers!
شنبه 11 خرداد 1398 03:44 ب.ظ
Hello there! I know this is somewhat off topic but I was wondering if you
knew where I could locate a captcha plugin for my comment form?
I'm using the same blog platform as yours and I'm having difficulty
finding one? Thanks a lot!
شنبه 11 خرداد 1398 12:59 ق.ظ
Good day! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers?
I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard
on. Any tips?
پنجشنبه 9 خرداد 1398 06:28 ق.ظ
Link exchange is nothing else except it is only placing the other person's blog link on your page at
suitable place and other person will also do
similar in favor of you.
چهارشنبه 8 خرداد 1398 04:26 ب.ظ
I know this web page offers quality based content and additional stuff,
is there any other site which provides these kinds of stuff in quality?
چهارشنبه 8 خرداد 1398 09:50 ق.ظ
What's up, this weekend is fastidious in support of me, as this point in time i am
reading this enormous informative article here at my house.
پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 01:16 ق.ظ
Hi, i read your blog occasionally and i own a similar one and i
was just wondering if you get a lot of spam comments?
If so how do you protect against it, any plugin or anything you can suggest?
I get so much lately it's driving me mad so any assistance
is very much appreciated.
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 09:03 ب.ظ
Woah! I'm really enjoying the template/theme of this site.

It's simple, yet effective. A lot of times it's tough to
get that "perfect balance" between usability and visual appeal.
I must say you have done a very good job with this.
Additionally, the blog loads super fast for me on Opera.
Exceptional Blog!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگ

--محمدی معاون آموزشی--هنرستان ولیعصر(عج)
این وبلاگ برای استفاده همکاران عزیز و تبادل تجربه تهیه شده است. امیدوارم با نظرات ارزشمند خودتان در بالا بردن کیفیت وبلاگ ما را یاری نمایید و همچنین همکاران عزیز می توانند تجربیات و ابتکارات خودشان را برای استفاده سایر همکاران به ایمیل من ارسال نمایند.
مطالب ارسالی با نام خود همکار در وبلاگ قرار خواهد گرفت.به امید موفقیت روز افزون همکاران و دوستان عزیز
ایمیل: mohamadinahid868@yahoo.com

خدایا چنان کن سرانجام کار
تو خشنود باشی و ما رستگار
مدیر وبلاگ : ناهید محمدی
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :


=application/x-shockwave-flash>
بهترین كد های جاوا دریافت همین آهنگ


کد ساعت فلش


دریافت کد آتش بازی

دریافت کد آتش بازی


دریافت کدهای جاوا برای وبلاگ شما

دریافت کدهای جاوا برای وبلاگ شما

كد تقویم

کد حرکت متن دنبال موس

کد حرکت متن دنبال موس

كد تغییر شكل موس