تبلیغات
ما ندرتا در باره آنچه که داریم فکر می کنیم در حالیکه پیوست در اندیشه چیزهایی هستیم که نداریم . برای تربیت اراده بهترین زمان ایام جوانی است.... همیشه راه برای همه هموار نیست، زندگی برخورد با موانع، غلبه بر آنها و حرکت است معاون آمورشی هنرستان - معاون آموزشی ( وظایف ، مشكلات ، راهكارها ،...)
معاون آمورشی هنرستان

معاون آموزشی ( وظایف ، مشكلات ، راهكارها ،...)  معاون آموزشی  باید : -      دارای صبر و حوصله فراوان و همیشه آمادگی روبرو شدن با اتفاقات غیر منتظره را داشته باشد. -      یك قاضی خوب باشد . بتواند مشكلات و درگیریهای بین دانش آموزان را

معاون آموزشی ( وظایف ، مشكلات ، راهكارها ،...)

 معاون آموزشی  باید :

-      دارای صبر و حوصله فراوان و همیشه آمادگی روبرو شدن با اتفاقات غیر منتظره را داشته باشد.

-      یك قاضی خوب باشد . بتواند مشكلات و درگیریهای بین دانش آموزان را به گونه ای حل كند كه تبدیل به یك ماجرای دنباله دار نشود و اینكه هر دو طرف دعوا از قضاوت شما راضی باشند ( قضاوت عادلانه و جریمه متناسب با  خلاف و طبق قوانین مدرسه كه قبلابه آنها تذكر داده اید باشد .)

-      به دلیل اینكه با همه در ارتباط هستید ( دانش آموزان ، اولیای آنها ، معلمین ، ... )بایددارای اخلاق خوب و روابط عمومی بالاباشید .

-      دارای وقار و جذبه باشید تا بتوانید راحتتر كنترل دانش آموزان و مدرسه را در دست بگیرید   

( به قول معروف بدون استفاده از تنبیه از شما حساب ببرند .).

-      سعی كنید تمامی قوانین مدرسه را اجرا و رعایت كنید هر گونه انعطاف و چشم پوشی بی مورد باعث مشكل شدن كار شما در ادامه  خواهدشد .

-      همه جای مدرسه را كنترل كنید . از همه اتفاقاتی كه در مدرسه می افتد مطلع باشید .

-      سعی كنید شناخت كاملی از وضعیت درسی و خانوادگی دانش آموزان پیدا كنید .

-      باید معلومات علمی شما در زمینه تدریس و تسلط شما بر  تمامی پایه ها بیشتراز همه باشد تا بتوانید راهنما و مشاور خوبی برای همكارانتان باشید . ( به نظر من این توانایی  معاون آموزشی یكی از مهمترین ویژگیهای یك معاون آموزشی خوب و موفق در زمینه امور آموزشی است . چه زمانیكه شما به جای یك معلمی كه حضور ندارد به كلاس می روید و و چه زمانیكه به عنوان بازدید از كلاس وارد كلاسی می شوید . آشنایی با تمامی الگو ها و روشهای تدریس ، مخصوصا روشها ی جدید و تغیرات كتابها ی درسی  و روشهای  آموزش آنها كه این  چند ساله زیاد رخ داده و به نظر من باید ترتیبی اتخاذ شود كه قبل یا حد اقل همزمان با معلمان دوره ها ی مربوطه برای معاونان آموزشی نیز گذاشته شود . چون یك نفر بعنوان مرجع همیشه باید حضور داشته باشد تا بتوان از مشاوره و راهنمایی های او سود جست . چه بسا پیش می آید كه یك دوره ای برای آموز گار پایه اول مدرسه ای گذاشته می شود و سال دیگر او در آن مدرسه نیست و معلمی كه سال بعد در آن پایه تدریس می كند این دوره را نگذراند ه و آشنایی با آن ندارد ایجاست كه باید گفت چه باید كرد ؟ !)

-      یكی از مواردی كه در برقراری نظم و انضباط در آموزشگاه و حتی در همه امور مدرسه موثر است و با عث هر چه بهتر آن می شود ، مشاركت كلیه ی كاركنان مدرسه در اجرای برنامه ها و تحقق اهداف آموزشی و تربیتی است . این نكته شاید از بدیهیات باشد ولی همین امر بدیهی بعضا نادیده گرفته شده و در مدرسه هر كس خود را فقط موظف به انجام وظایف اصلی خود می كند و از مشاركت در امور دیگر كه به نظرش ربطی به كار او ندارد سر باز می زند و تعهدی از خود نشان نمی دهد و همین امر در رابطه با كار معاون آموزشی یا همان ناظم مدرسه باعث سختی كار شده و تا جایی كه بعضی امور از دستش خارج می شود و چه بسا با كمی همكاری دیگر كاركنان این مشكل بر طرف خواهدشد .

بعنوان نمونه یكی از مشكلات ما در مدرسه ، ماندن دانش آموزان در كلاس در زنگها ی تفریح است كه باید تقریبا نصف زمان زنگ تفریح را به آن اختصاص دهیم در صورتیكه اگر معلمان قبل از خروج از كلاس دانش آموزان را آماده و ملزم به ترك كلاس كنند این مشكل به سادگی حل خواهد شد . و دیگر اینكه  زودتر یا حد اقل همراه دانش آموزان وارد كلاس شوند بسیاری از مشكلات و درگیریهای دانش آموزان در طول راهرو و كلاس از بین خواهد رفت .( در ادامه همین نوشتار مطلبی از یكی از همكاران آورده شده كه بی ربط با همین موضوع نیست . و در همین جا از این همكار گرانمایه تشكر و قدردانی می نمایم .)

-      ...

زنگ تفریح در مدرسه،وظیفه ناظم در زنگ تفریح،حیاط مدرسه،سرویس های بهداشتی مدرسه

آموزگار مدرسه ابتدایی...

شاید قبلاً به صورت اعتراض آمیزی گفته باشید، " اوه نه، همه این كارها را هم باید ما انجام بدهیم؟ " متأسفانه، آموزگاری فقط درس دادن نیست. ما باید در اوقاتی كه درس نمی دهیم نیز كمك كنیم تا امور مدرسه اداره شود. نكات زیر می‌توانند به شما یاری دهند تا این امور را با خونسردی انجام دهید! درمدارسی كه آموزگار باید كارهای ناظم را هم انجام دهد توجه به نكات زیر مفید است :

 1- یك سوت تهیه كنید! از این كه كمی قدیمی مأبانه است نگران نباشید. یك سوت می‌تواند در شرایط پر سر و صدا، توجه دیگران را به شما جلب كند؛ به شرطی كه زیادی در آن ندمید و با مقررات مدرسه یا آموزشگاه آشنایی كامل داشته باشید.

2- حتماً به مقررات آگاهی داشته باشید. بدانید چه چیزی مجاز و چه چیزی ممنوع است. سعی كنید راهنمایی های لازم را از یكی از همكاران با سابقه دریافت كنید.

3- دیده و شنیده شوید! اگر احتیاج دارید سری به دستشویی یا زمین بازی مدرسه بزنید، حضور خود را با صدای بلند اعلام كنید. با این كار كمتر با صحنه های غیر منتظره روبرو خواهید شد!

4- در روزهای سرد لباس های گرم بپوشید و برای باران آمادگی داشته باشید! چنانچه لباس مناسب به تن نداشته باشید، انجام چنین اموری دشوارتر از هر موقع دیگر می‌شود. اگر به یك نوشیدنی داغ دسترسی داشته باشید دیگر واقعاً عالی است!

5- سعی كنید به كمك یكی از همكاران به این امور رسیدگی كنید. اگر رسیدگی به این امور تبدیل به یك كار شاق شود، می‌توانید یا دو نفری به آنها رسیدگی كنید و یا این كه در فواصل كوتاه همدیگر را پوشش دهید تا بدین ترتیب هر كدام استراحت مختصری داشته باشید. یك نوبت انجام وظیفه بیست دقیقه ای در حیاط، خیلی طولانی تر از دو نوبت ده دقیقه ای به نظر می‌رسد. در صورت امكان، قبل از این كه نوبت به شما برسد، ببینید همكار شما چگونه از عهده این امور بر می‌آید تا وقتی كه نوبت شما رسید، بدانید چه انتظاری از شما می‌رود.

6- زمینه را آماده كنید. علی الخصوص اگر قرار است درست پس از چنین فعالیتی به تدریس بپردازید، حتماً از آمادگی قبلی برخوردار باشید. این عمل می‌تواند به شما اطمینان بدهد تا در هنگام شروع درس جدید آشفته و عصبی نباشید. به دانش آموزان تكلیفی بدهید كه واقعاً سرگرمشان كند تا شما بتوانید نفسی تازه كنید!

7- برای پیشامدهای غیر منتظره برنامه های احتیاطی در نظر داشته باشید. مقررات مدرسه یا آموزشگاه را در زمینه حوادث جزیی مطالعه كنید. شاید بد نباشد به خاطر دانش آموزان خردسال، همیشه ذخیره ای از تنظیف های ضد عفونی كننده و چسب زخم داشته باشید.

8- چشمان خود را باز نگه دارید! امكان ندارد در هر آن بتوانید همه جا را تحت نظر داشته باشید، اما غالباً می‌توانید قبل از وقوع حادثه، با مداخله به موقع از بروز آن جلوگیری كنید. اگر طالب آرامش هستید، باید آماده و هشیار باشید!

 9- در صورت بروز درگیری، قبل از مداخله همه چیز را در نظر بگیرید. در مواردی كه ایمنی یك دانش آموز یا همكار در خطر است، با توسل به زور نسبتاً منطقی می‌توانید دانش آموزان را مهار كنید، اما شاید تعریف چنین شرایطی كار آسانی نباشد. تحت هیچ شرایطی نباید یك دانش آموز را كتك زد.

10- از این گونه امور به عنوان فرصتی برای ایجاد رابطه مطلوب بیرون از كلاس با دانش آموزان استفاده كنید. البته مواظب باشید چنین به نظر نرسد كه نسبت به بعضی‌ها تبعیض قائل می‌شوید و یا به برخی از دانش آموزان توجه ویژه ای ابراز می‌كنید.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 31 فروردین 1398 04:33 ق.ظ
コーチ財布 スーパーコピー- コーチ ブランド激安専門店!
شنبه 31 فروردین 1398 04:32 ق.ظ
コピーブランド スーパーコピー ブランド 通販 ブランドーパーコピーブランド激安,人気ブランドコピー通販専門店!弊社スーパーコピーブランド激安,スーパーコピー時計通販専門店
چهارشنبه 28 فروردین 1398 06:06 ق.ظ
弊社はサイトで一番大きいブランドコピー品販売ショップです。世界一流偽ブランド靴新作通販,激安ブランド 靴 スーパーコピー、ブランド 偽物靴取扱い店です.
شنبه 17 فروردین 1398 12:07 ب.ظ
ブランドバッグコピー激安
پنجشنبه 16 آذر 1396 07:46 ب.ظ
Excellent items from you, man. I have consider your
stuff prior to and you're simply too magnificent. I actually like what you
have got right here, certainly like what you are stating and the way in which you assert it.

You are making it enjoyable and you still take care of
to stay it sensible. I cant wait to learn much more from you.
This is really a terrific web site.
سه شنبه 7 آذر 1396 07:08 ب.ظ
در واقع یک بخش خوب و مفیدی از اطلاعات است. من راضی هستم
شما این اطلاعات مفید را با ما به اشتراک گذاشتهاید. لطفا بمان
ما این را آگاه کردیم با تشکر برای به اشتراک گذاری
چهارشنبه 10 آبان 1396 08:12 ب.ظ
با توجه به این نوشته، من به طور جدی فکر می کنم این وبسایت توجه بیشتری به آن دارد. احتمالا دوباره به دیدنش می افتم
بابت اطلاعات متشکرم!
چهارشنبه 10 آبان 1396 06:43 ب.ظ
وقتی که من در اصل نظر دادم، به نظر میرسد که در هنگام نوشتن روی "نوشتن" کلیک کردهام
نظرات اضافه شده است - جعبه و از حالا به هر زمان که نظر اضافه شده من دریافت 4 ایمیل با نظر دقیقا همان.
باید وسیله ای باشد که می توانید آن را حذف کنید
من از آن سرویس قدردانی آن
دوشنبه 13 شهریور 1396 05:37 ق.ظ
Wow! This blog looks exactly like my old one! It's on a completely different topic but it has pretty
much the same layout and design. Great choice
of colors!
شنبه 7 مرداد 1396 07:10 ب.ظ
Have you ever thought about including a little bit more than just your articles?
I mean, what you say is valuable and everything.
But just imagine if you added some great graphics or video clips to give your posts more, "pop"!

Your content is excellent but with images and video clips, this blog could definitely be one of the best in its niche.
Superb blog!
جمعه 16 تیر 1396 06:47 ب.ظ
Hi there, I would like to subscribe for this blog to obtain hottest updates, so where can i do
it please help out.
دوشنبه 5 تیر 1396 02:37 ق.ظ
ریشه از خود نوشتن در حالی که
ظاهر شدن دلنشین اصل آیا واقعا نشستن خوب با من
پس از برخی از زمان. جایی در سراسر پاراگراف شما در واقع
قادر به من مؤمن متاسفانه فقط برای کوتاه در حالی که.
من با این حال مشکل خود را
با جهش در مفروضات و شما خواهد را سادگی به کمک پر کسانی که
شکاف. اگر شما در واقع که می توانید انجام من را قطعا بود در
گم.
یکشنبه 4 تیر 1396 09:09 ب.ظ
چلیپا از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن دلنشین در
آیا نه نشستن کاملا با من پس
از برخی از زمان. جایی درون پاراگراف شما در
واقع موفق به من مؤمن متاسفانه فقط برای بسیار
در حالی که کوتاه. من این کردم مشکل خود را با جهش در مفروضات و یک ممکن است
را سادگی به پر کسانی که شکاف. در این رویداد شما که می توانید انجام من را بدون
شک تا پایان تحت تاثیر قرار داد.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 07:33 ب.ظ
Hi, i read your blog occasionally and i own a similar one and
i was just wondering if you get a lot of spam remarks?
If so how do you prevent it, any plugin or anything you can advise?
I get so much lately it's driving me mad so any
support is very much appreciated.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ

--محمدی معاون آموزشی--هنرستان ولیعصر(عج)
این وبلاگ برای استفاده همکاران عزیز و تبادل تجربه تهیه شده است. امیدوارم با نظرات ارزشمند خودتان در بالا بردن کیفیت وبلاگ ما را یاری نمایید و همچنین همکاران عزیز می توانند تجربیات و ابتکارات خودشان را برای استفاده سایر همکاران به ایمیل من ارسال نمایند.
مطالب ارسالی با نام خود همکار در وبلاگ قرار خواهد گرفت.به امید موفقیت روز افزون همکاران و دوستان عزیز
ایمیل: mohamadinahid868@yahoo.com

خدایا چنان کن سرانجام کار
تو خشنود باشی و ما رستگار
مدیر وبلاگ : ناهید محمدی
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :


=application/x-shockwave-flash>
بهترین كد های جاوا دریافت همین آهنگ


کد ساعت فلش


دریافت کد آتش بازی

دریافت کد آتش بازی


دریافت کدهای جاوا برای وبلاگ شما

دریافت کدهای جاوا برای وبلاگ شما

كد تقویم

کد حرکت متن دنبال موس

کد حرکت متن دنبال موس

كد تغییر شكل موس